Obed na Trenčianskom hrade

Oznamy pre príbuzných

Vážení príbuzní - opatrovníci klientov CSS - Nádej Dolný Lieskov.

V súvislosti so šírením koronavírusu a zabezpečením preventívnych opatrení, dávame Vám k dispozícii na stiahnutie Splnomocnenie, ktorým môžete splnomocniť pracovníkov zariadenia, aby v prípade potreby mohli dať súhlas s liečbou, hospitalizáciou a podobne (podrobnejšie sú konkrétne úkony uvedené v splnomocnení). Jedná sa o opatrenie počas tohto núdzového stavu, kedy je odporučené čo najmenej vychádzať z domu a cestovať, vyhýbať sa návšteve nemocnice, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Toto splnomocnenie by Vám, ale aj nám v tomto období výrazne uľahčilo situáciu - nemuseli by ste cestovať a navštevovať nemocnicu v prípade potreby udelenia súhlasu s vyšetreniami a hospitálizáciou a Vášmu príbuznému by mohla byť okamžite poskytovaná potrebná zdravotná starosltivosť. 

Splnomocnenie si môžete stiahnuť nižšie vo formáte PDF a zaslať nám spôsobom, ktorý Vám najviac vyhovuje - naskenované na našu e-mailovú adresu, poštou, alebo aj cez Facebook messenger - názov našej stránky je Priatelia CSS - Nádej Dolný Lieskov.

Súčasná situácia si môže vyžiadať aj určité obmedzenia!

Vážení príbuzní, opatrovníci a priatelia našich klientov,

chceli by sme Vás oboznámiť aj s určitými obmedzeniami, ktoré môžu v rámci riešenia situácie ohľadom koronavírusu nastať a dotýkajú sa našich klientov.

Vo vážnej situácii, kedy by nebolo možné situáciu riešiť iným efektívnym opatrením, môže dôjsť k obmedzeniu práv klienta, konkrétne jeho slobody pohybu. Ak by nastala situácia, ktorá sleduje legitímny cieľ – ochrana života, zdravia konkrétneho klienta alebo iných klientov a pracovníkov CSS – Nádej, je dôležité, aby klient v záujme všetkých strpel opatrenie obmedzujúce slobodu jeho pohybu a môže mu byť nariadené zdržiavať sa iba v určených priestoroch zariadenia alebo na konkrétnom oddelení.

Takéto opatrenie by bolo prijaté iba na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere – v závislosti od individuálneho prípadu (napríklad zdravotný stav a diagnóza klienta mu nedovolí adekvátne zhodnotiť situáciu). Konkrétne opatrenia budú vždy záležať na situácii a miere rizika pre všetkých, keby sme dané opatrenie neprijali.

V súčasnej dobe sú však z našej strany realizované efektívne preventívne opatrenia a naši klienti majú voľný pohyb po priestoroch zariadenia aj v jeho vonkajšom areáli.

Uvedomujeme si, že toto obdobie je veľmi náročné. V týchto dňoch aj občania mimo zariadení sociálnych služieb musia strpieť opatrenia, ktoré ich obmedzujú, ale sú v záujme celej spoločnosti. Preto veríme, že ak by sa niektoré s obmedzení dotklo Vášho príbuzného či opatrovanca, budete dôverovať našej profesionalite. Ďakujeme Vám, že už prijaté preventívne opatrenia dodržiavate a využívate telefonický kontakt s klientmi a aspoň takto ste im nablízku, čo je pre nich veľmi dôležité.

Vedenie a kolektív pracovníkov CSS - Nádej

 

Ďakujeme Vám za spoluprácu, veríme, že aj tieto opatrenia nám pomôžu poskytnúť našim klientom čo najlepšiu starostlivosť.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30