Oznam - opatrenia a obmedzenia

Oznam - opatrenia a obmedzenia

Súčasná situácia si môže vyžiadať aj určité obmedzenia!

Vážení príbuzní, opatrovníci a priatelia našich klientov,

chceli by sme Vás oboznámiť aj s určitými obmedzeniami, ktoré môžu v rámci riešenia situácie ohľadom koronavírusu nastať a dotýkajú sa našich klientov.

Vo vážnej situácii, kedy by nebolo možné situáciu riešiť iným efektívnym opatrením, môže dôjsť k obmedzeniu práv klienta, konkrétne jeho slobody pohybu. Ak by nastala situácia, ktorá sleduje legitímny cieľ – ochrana života, zdravia konkrétneho klienta alebo iných klientov a pracovníkov CSS – Nádej, je dôležité, aby klient v záujme všetkých strpel opatrenie obmedzujúce slobodu jeho pohybu a môže mu byť nariadené zdržiavať sa iba v určených priestoroch zariadenia alebo na konkrétnom oddelení.

Takéto opatrenie by bolo prijaté iba na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere – v závislosti od individuálneho prípadu (napríklad zdravotný stav a diagnóza klienta mu nedovolí adekvátne zhodnotiť situáciu). Konkrétne opatrenia budú vždy záležať na situácii a miere rizika pre všetkých, keby sme dané opatrenie neprijali.

V súčasnej dobe sú však z našej strany realizované efektívne preventívne opatrenia a naši klienti majú voľný pohyb po priestoroch zariadenia aj v jeho vonkajšom areáli.

Uvedomujeme si, že toto obdobie je veľmi náročné. V týchto dňoch aj občania mimo zariadení sociálnych služieb musia strpieť opatrenia, ktoré ich obmedzujú, ale sú v záujme celej spoločnosti. Preto veríme, že ak by sa niektoré s obmedzení dotklo Vášho príbuzného či opatrovanca, budete dôverovať našej profesionalite. Ďakujeme Vám, že už prijaté preventívne opatrenia dodržiavate a využívate telefonický kontakt s klientmi a aspoň takto ste im nablízku, čo je pre nich veľmi dôležité.

Vedenie a kolektív pracovníkov CSS - Nádej

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Máj 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.