Koronavírus

Koronavírus

Súčasná situácia si v súvislosti so šírením koronavírusu vyžiadala viaceré opatrenia. Rýchlosť šírenia ochorenia závisí od zodpovednosti nás všetkých a dodržiavania preventívnych opatrení. 

Na tomto mieste nájdete dôležité informácie a odkazy o koronavíruse:

Táto situácia si vyžiadala aj prijatie opatrení v našom zariadení CSS - Nádej Dolný Lieskov. 

1.

V zmysle preventívnych opatrení v súvislosti so šírením koronavírusu a nariadenia Krízového štábu SR, sú počnúc dňom 06. 03. 2020 až do odvolania návštevy u klientov v našom zariadení ZAKÁZANÉ. 

CSS - Nádej taktiež podľa odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a pozastavuje na 2 týždne prijímanie nových klientov, počnúc dňom 16. 03. 2020.

2.

Vedenie CSS - Nádej pristúpilo aj k opatreniam týkajúcim sa chodu zariadenia a prosíme verejnosť, aby nás prednostne kontaktovala telefonicky, osobne iba v nevyhnutných prípadoch a po predchádzajúcej telefonickej konzultácii. Naši zamestnanci, u ktorých to ich pracovné zameranie dovoľuje, pracujú z domu. Telefonické a mailové kontakty nájdete TU.

3.

S účinnosťou od 21. 03. 2020 žiadame príbuzných a známych našich klientov, aby neposielali balíky. V súčasnej dobe nemáme k dispozícii dostatok dezinfekčných prostriedkov, aby sme doručené balíky dezinfikovali a tieto by sa tak mohli stať zdrojom nákazy. Vzhľadom na to, že v našom zariadení je veľké množstvo klientov, riziko je v súčasnosti veľmi vysoké a z tohto dôvodu prijímame aj toto opatrenie. Jedná sa o ochranu zdravia a života aj Vašich blízkych. Zaevidovali sme aj osobné doručovanie a podávanie cez plot, čo je taktiež veľmi rizikové a môže ohroziť všetkých klientov aj zamestnancov CSS - Nádej. Ak chcete svojim blízkym, ktorí sú v CSS - Nádej, zabezpečiť nejaké prilepšenie, môžete sa u našich pracovníkov telefonicky informovať o vhodnom spôsobe, telefonické kontakty nájdete TU.  O zrušení opatrenia Vás budeme informovať.

4.

Zároveň dávame do pozornosti opatrovníkom našich klientov možnosť splnomocniť naše zariadenie v prípade potrebnej hospitalizácie alebo liečby klienta. Jedná sa o opatrenie počas tohto núdzového stavu, kedy je odporučené čo najmenej vychádzať z domu a cestovať, vyhýbať sa návšteve nemocnice, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Toto splnomocnenie by Vám, ale aj nám v tomto období výrazne uľahčilo situáciu - nemuseli by ste cestovať a navštevovať nemocnicu v prípade potreby udelenia súhlasu s vyšetreniami a hospitálizáciou a Vášmu príbuznému by mohla byť okamžite poskytovaná potrebná zdravotná starosltivosť. Tlačivo je dostupné TU

5.

Súčasná situácia si môže vyžiadať aj určité obmedzenia!

Vážení príbuzní, opatrovníci a priatelia našich klientov, chceli by sme Vás oboznámiť aj s určitými obmedzeniami, ktoré môžu v rámci riešenia situácie ohľadom koronavírusu nastať a dotýkajú sa našich klientov.

Vo vážnej situácii, kedy by nebolo možné situáciu riešiť iným efektívnym opatrením, môže dôjsť k obmedzeniu práv klienta, konkrétne jeho slobody pohybu. Ak by nastala situácia, ktorá sleduje legitímny cieľ – ochrana života, zdravia konkrétneho klienta alebo iných klientov a pracovníkov CSS – Nádej, je dôležité, aby klient v záujme všetkých strpel opatrenie obmedzujúce slobodu jeho pohybu a môže mu byť nariadené zdržiavať sa iba v určených priestoroch zariadenia alebo na konkrétnom oddelení.

Takéto opatrenie by bolo prijaté iba na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere – v závislosti od individuálneho prípadu (napríklad zdravotný stav a diagnóza klienta mu nedovolí adekvátne zhodnotiť situáciu). Konkrétne opatrenia budú vždy záležať na situácii a miere rizika pre všetkých, keby sme dané opatrenie neprijali.

V súčasnej dobe sú však z našej strany realizované efektívne preventívne opatrenia a naši klienti majú voľný pohyb po priestoroch zariadenia aj v jeho vonkajšom areáli.

Uvedomujeme si, že toto obdobie je veľmi náročné. V týchto dňoch aj občania mimo zariadení sociálnych služieb musia strpieť opatrenia, ktoré ich obmedzujú, ale sú v záujme celej spoločnosti. Preto veríme, že ak by sa niektoré s obmedzení dotklo Vášho príbuzného či opatrovanca, budete dôverovať našej profesionalite. Ďakujeme Vám, že už prijaté preventívne opatrenia dodržiavate a využívate telefonický kontakt s klientmi a aspoň takto ste im nablízku, čo je pre nich veľmi dôležité.

6.

Oznamujeme opatrovníkom našich klientov, že prípadné dodatky k zmluvám Vám budeme zasielať dodatočne, s časovým oneskorením, nakoľko v týchto dňoch sa nám nedá organizačne a plynulo zladiť všetky technické kroky.  

Ďakujeme za pochopenie.

Všetkých vyzývame na zodpovednosť a dôsledné dodržiavanie preventívnych opatrení, iba tak dokážeme súčasnú náročnú situáciu zvládnuť čo najlepšie.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Máj 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.